Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
HÜDA PAR YETKİLİLERİNE VERİLEN CEZA BİR FETÖ KUMPASIYDI
Güncel
2018-12-21 05:14

HÜDA PAR YETKİLİLERİNE VERİLEN CEZA BİR FETÖ KUMPASIYDI

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda güven tazeleyerek göreve yeniden seçilen Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay'a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, HÜDA PAR yetkililerine verilen cezanın apaçık bir FETÖ kumpası olduğu halde Yargıtay tarafından onanmasının adalete olan güveni zedelediğini söyledi. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette, basının içinde bulunduğu ekonomik sorunlar, yaklaşan yerel seçimler, Türkiye gündemi konuşuldu. Yaptıkları ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, güven tazeleyerek yeniden seçilen Ay’ı ve yönetimini tebrik etti. Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinin (GGC) 26’ncı Olağan Genel Kurulunun Gaziantep’e ve Türkiye’ye hayırlara vesile olmasını temenni eden Erat, gazeteciliğin ciddi ve önemli bir meslek olduğunu ifade etti.

HÜKÜMET BİR ADIM ATMALI

Ziyarette FETÖ yargısının kumpaslar sonucunda mahkûm ettiği HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bahattin Temel, Sait Şahin ve Gazeteci Fikret Gültekin’in cezalarının da Yargıtay tarafından onanmasına değinen Erat, parti yetkililerine verilen cezanın apaçık bir FETÖ kumpası olduğu halde Yargıtay tarafından onanmasının adalete olan güveni zedelediğini söyledi. FETÖ’nün İslami kesimlerden, mağdur ettiği yüzlerce kişinin de halen cezaevlerinde olduğuna dikkat çeken Erat, adaletin herkes için olması gerektiğini belirterek, hükümetin bu konuda artık bir adım atması çağrısında bulundu. 

GENEL MERKEZDEN TALİMAT BEKLİYORUZ

Erat, Ergenekon ve Balyoz gibi davalardan hüküm giymiş kişilere yeniden yargılamanın önü açıldığını, ancak söz konusu 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurları olunca böyle bir atım atılmadığını da belirterek hukuktaki çifte standarda dikkat çekti. Yaklaşan yerel seçimler öncesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Erat, adaylarının hazır olduğunu ve genel merkezden talimat beklediklerini söyledi.

AY: BAŞARILAR DİLİYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GGC Başkanı İbrahim Ay da şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm partilere aynı mesafede olacaklarını ifade etti. Ay, “Bugün cemiyetimizde HÜDA PAR il başkanı ve değerli yönetim kurulunu ağırlıyoruz. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak tüm siyasi partilerimize her zaman için eşit olduk, bundan sonra da eşit olmaya devam edeceğiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi de değerli başkanımızla ve yönetimiyle bilgi alışverişinde bulunduk. Biz kendilerine başarılar diliyoruz.  Gaziantep'in faydasına olabilecek her türlü projede kendilerinin destekçisiyiz.” şeklinde konuştu.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: