Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
ILICA KİRAZ APART OTEL’DEN MÜŞTERİLER MEMNUN
Gündem
2018-08-09 03:53

ILICA KİRAZ APART OTEL’DEN MÜŞTERİLER MEMNUN

Kahramanmaraş’ın 12 Şubat İlçesi’nde faaliyet gösteren, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilen destek ile açılan Kiraz Apart Otel yöneticisi Sinan Kiraz Gazetemiz Metropol’ün sorularını yanıtladı. 

 

Kiraz, “Buraya başta Gaziantep’ten, Adıyaman’dan, Şanlıurfa’dan, Siirt, Osmaniye, Batman’dan çok gelen var. Özellikle müşterilerimizin yüzde 90’ı Gaziantep’ten geliyor. Buranın suyu gerçekten güzel. İşletme sahibiyim diye demiyorum suyumuz çok güzeldir. Suyumuzun kalitesi oldukça güzel. Üç tane termal havuzlarımız var. Ücretlerimiz 5 TL öyle pahalı da değil. Konaklama ücretlerimizde uygun. Kişi başı ücret alınmıyor” dedi.

 

Sinan bey okurlarımıza kendinizi tanıtır mısınız? Kiraz apart otel ne zaman kuruldu?

 

Kiraz Apart Otel 2015 yılında hizmete açıldı. Biz bu işletmemizi Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan yüzde 50 hibe alarak yaptık. Ilıcamızda 20’ye yakın güzel apartlarımız mevcut. Müşterimiz buranın havası ve suyu için geliyor. Gerçekten havası güzel. Havuzun su kalitesi harika. Biraz havuzlarımız eskidi fakat yenilenmesi gerekiyor. Gelen milletvekillerimize ve belediye başkanlarımıza bunları söylüyoruz onlarda gerekeni yapıyorlar. Biraz yol sıkıntımız var. Buranın en büyük sıkıntılarından bir tanesi yol. 24 kilometre olan Kayseri yol ayrımından bu tarafa olan 24 kilometremiz biraz virajlı. Sağ olsun Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak Bey bunun için söz verdi. Yolumuzun projesi her şeyi bitti sadece ödenek kaldı. Kalkınma Bakanlığından ödenek bekleniyor. İnşallah Kahramanmaraş’ımızın tüneli açıldığında Kahramanmaraş’tan burası 35 dakikada gelinecek bir mesafede. Ilıcamız gerçekten çok güzel. 1+1 tekli odalarımız mevcut. Pahalı bir yer değil fakat görülmeye değer bir yer. Buraya başta Gaziantep’ten, Adıyaman’dan, Şanlıurfa’dan, Siirt, Osmaniye, Batman’dan çok gelen var. Özellikle müşterilerimizin yüzde 90’ı Gaziantep’ten geliyor. Buranın suyu gerçekten güzel. İşletme sahibiyim diye demiyorum suyumuz çok güzeldir. Suyumuzun kalitesi oldukça güzel. Üç tane termal havuzlarımız var. Ücretlerimiz 5 TL öyle pahalı da değil. Konaklama ücretlerimizde uygun. Kişi başı ücret alınmıyor.

 

Kiraz Apartın toplam konaklayacak kaç odası var? Fiziki mekan hakkında bilgi verir misiniz?

 

Bizim 17 tane 1+1 apart evlerimiz var. 5-6 kişi kalabiliyor. Her türlü hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimiz sunduğumuz hizmetlerden memnun. Sürekli daimi müşterilerimiz var. Buraya geldikleri zaman ilk sorduğu yer bizim işletmemizdir.

 

Sizin işletme olarak karşılaştığınız sorunlar var mı? Size göre çözüm yolları nelerdir?

 

En büyük sorunumuz bir acil poliklinik gerekiyor. Önceden belediyelikti ama şu an mahalle. Burası şu an 12 Şubat İlçe Belediyesine bağlı. Burada bayağı bir eksikliklerimiz var. Bunlar giderilse güzel olacak. Buraya gelen binlerce insan var. Burada 7-24 poliklinik olması gerekiyor. Gelen misafirlerimizin illaki sağlık sorunları oluyor. Bunlara müdahale edebilmek için poliklinik şart. Kaplıca olduğu için müşterilerimiz ister istemez suda fazla kalıyor. Kaplıcanın faydasını görmek istiyorsanız kalınması gereken saat yarım saattir. İki saat kalan oluyor,  aç giren oluyor, bayılan oluyor. Yani burada polikliniğe gittiğimizde ambulanslarla Kahramanmaraş polikliniklerine sevk ediliyor o da 66 kilometre. Yani poliklinik sıkıntımız var. Yeterli ATM’miz yok. Sadece Finansbank ATM’si var. Ziraat Bankası, Halk Bankası ATM’si olsa müşterilerimiz daha memnun olacak. Müşterilerimiz bir EFT, havale işlemi yapmak için 66 kilometre uzağa Kahramanmaraş’a gidiyor. Havuzlarımızın yenilenmesi lazım, yolumuzun sözünü Veysi Kaynak beyden aldık. İnşallah ilçe olma durumumuz var. İlçe olursak burası daha kalkınır.

 

Sinan bey burada kalite konusunda sizin Kiraz Apart’ın felsefesi nedir? Kaliteye önem veriyor musunuz? Gelen müşterilerin memnun kalması için neler yapıyorsunuz?

 

Müşteri bizim için velinimet. Müşteri her zaman haklıdır politikasıyla biz elimizden geleni yapıyoruz. Müşterilerimizi memnun etmek için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Buraya gelen müşterilerimizin kendilerini evlerinde hissetmeleri için çalışmaktayız. Olumlu geri dönüşlerde almaktayız. Giden bir yakınını tavsiye ediyor onlarda tavsiye üzerine bizi buluyorlar. Zaten buraya gelen buranın havasına, suyuna geliyor. Yani şurada köy pazarımız var. Köy pazarında köyümüzde çıkan ürünler satılıyor. Sırf bunun için gelen insanlarımız var. Buranın havasından teneffüs etmek için gelen misafirlerimiz var. Buraya geliyorlar tereyağını, yoğurdunu köyden gelmiş gıdasını alıyor havuzunu giriyor havasını teneffüs ediyor. Bir ihtiyacımız daha var. Buraya gelen devlet büyüklerimizi de bunu söylüyoruz. Buranın güzel bir mesire alanına ihtiyacı var. Müşterilerimiz buraya geliyor yerleşiyor tabi ki çocuklar bir oyun istiyor bir yerde çay demleyelim piknik yapmak istiyor. Gaziantep’in bir Alleben göleti var. Çok güzel gerçekten. Gaziantep’in gözde yeri çok hoşuma gitti. Buraya da böyle bir proje uygulanabilir. Buraya yapılacak mesire alanı o kadar olmasa da küçük bir mesire alanı yapılmalı. Küçük bir mesire alanımız olsa müşterimiz oraya gitse bir çayını demlese içse daha güzel olur. İnşallah bunlar yapılır. Yine de gelen buradan memnun ayrılıyor.

 

Buranın nüfusu ne kadar? Yaz döneminde sezon içerisinde nüfus ne kadar oluyor?

 

Burada yazın 70 bin misafir ağırlıyoruz. Fakat nüfusumuz 10 bin. Mesela Kahramanmaraş’ımızın Çağlayancerit diye bir ilçesi var Beyoğlu diye bir ilçesi var. Burası oradan daha gelişmiş ama zamanında orası ilçe yapılmış.

 

Sinan bey çoğunlukta buraya gelenler Elbistan Ekinözü içmelerine gidiyor. Üç beş gün orada kalıyor tekrar buraya sıcak suya geliyor. Orayla buranın arasında bağlantı yolu ne kadar? Kaç kilometre. Yeni bir yol alternatifi vardı onlarla ilgili ne düşünüyorsunuz. Ekinözü ılıcasıyla burası nasıl bir bağlantı kurabilir veya Ekinözü’ndeki içmenin faydası nedir buradaki içmenin faydası nedir?

 

Ekinözü içmeleri bizim Ilıca merkeze 62 kilometre mesafede. Yolumuz asfalt fakat virajlı. Kayseri yolundan dolaştığını düşünürsen 130 kilometre. Orada acı suyu var. Yani böbreklere, ciğerlere her şeye faydalı diye biliyoruz. Ekinözü içmelerimizde güzel yer tavsiye ederim.

 

Sinan bey 2018 yılı yani şu andaki sezonun sonuna doğru geliyoruz. 2018 yılı sizin için nasıl geçti? 2019 yılındaki hedefleriniz nelerdir?

 

2018 sezonumuz Allah’a şükür bundan geriye koymasın güzel geçti. Sezon kapanmadı hala devam etmekte. Hastalığına şifa arayan bütün vatandaşlarımızı kaplıcamıza bekliyoruz. Çarşılar dolu dolu. Esnafta memnun. Buranın yüzde 70 esnafı yerli esnaf. Yüzde 30 civarı Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’dan işletme sahipleri de var. Sezon sonunda burasının yöneticileriyle bir istişarede bulunacağız. 

 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Kiraz Apart olarak Gaziantepli ve çevre illerden müşterilerimizi bekleriz. Adıyaman olsun Şanlıurfa, Siirt olsun herkese kapımız açık. İşletmemiz temiz güzel pırıl pırıl.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: