Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
İNSANLARIN MANEVİYATA İHTİYACI VAR
Güncel
2018-06-07 05:55

İNSANLARIN MANEVİYATA İHTİYACI VAR

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, asgari ücretle çalışanların kendisini, ailesini geçindiremediğini söyledi. 24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR, Gaziantep’te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürosu açmaya devam ediyor. HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığının Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu salâvatlarla açıldı. Partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, birçok konuda olduğu gibi Kürd meselesinde de Kur’an-ı Kerim’e başvurulmadığı ve sorulmadığı için büyük haksızlıklar yapıldığını söyledi. Seçim irtibat bürosunun açılışına Erat’ın yanı sıra ilçe başkanları, Gaziantep milletvekili adayları Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek, Mehmet Karakuş, İbrahim Yolcu, Mustafa Özlü, Nihat Yetkin, Mustafa Bozkurt, Mustafa Kaplan ve Mustafa Kaya ile çok sayıda partili katıldı. Kürdlerin bu ülkede kiracı veya mülteci olmadığını, bu ülkenin sahibi ve devletin kurucu halklarından olduğunu belirten Erat, “Kur’an-ı Kerim’e başvurulmadığı ve sorulmadığı için Kürd meselesinde de çok büyük haksızlıklar yapılıyor. Kürdler bu memlekette mülteci ve bu devlette kiracı değiller. Kürdler bu toprakların asıl sahibidir. Bin yıldan beridir Türk, Arap ve Farisi kardeşleriyle, diğer milletlerle beraber yaşıyorlar.” dedi.

“Kürd meselesi mutlaka çözülmelidir”

Kürd meselesinin halen çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olduğunu ve bu meselenin artık çözülmesi gerektiğini belirten Erat, “Maalesef bu sistem Kürdleri tanımamış ve haklarını ihlal etmiştir. Belki haklarını gasp etmiştir. Biz ‘bu mesele mutlaka çözülmelidir’ diyoruz. Fakat bu meseleyi çözerken çocuklarımızın ellerine molotof, silah, taş vererek değil, çocuklarımızın ellerine kalem, Kur’an-ı Kerim vererek biz bu meseleyi Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle çözebiliriz.” ifadelerini kullandı. HÜDA PAR’ın döneminde ana dilde eğitimin serbest olacağını ve ana sütü gibi helal olacağını belirten Erat, bu konudaki yasağı kabul etmediklerini ve doğru bulmadıklarını vurguladı. Seçim sürecinin başladığını ve birçok partinin seçim beyannamesini açıkladığını belirten Erat, HÜDA PAR’ın da bu ülke için söyleyecek sözü olduğunu belirtti.

“İnsanlar asgari ücretle kendisini ve ailesini geçindiremiyor” 

HÜDA PAR’ın her konuda olduğu gibi asgari ücret konusunda da söyleyeceği sözünün olduğunu ifade eden Erat, şunları söyledi: “Malumunuz bu bölgede asgari ücretle çalışan birçok kardeşimiz var. Asgari ücretle kendisini, ailesini geçindiremiyor. Geçindirmediği için de maalesef insanlar farklı yollara başvurmak zorunda kalıyorlar. Özellikle gayri meşru olan yollara da bazen tevessül edebiliyorlar. İşte önümüzde uyuşturucu meselesi gibi bir felaket var. Bu bölgedeki birçok insanda uyuşturucudan ciddi anlamda muzdariptir ve insanlar kendi geçimlerini sağlayamadıkları için de maalesef farklı yollara başvurmak zorunda kalıyor. Ya da bu yollara başvurabiliyorlar. Dolayısıyla aileler harap oluyor, çocuklar yetim kalıyor, boşanmalar oluyor. İnsanlar geçinemiyorlar.”

“İnsanların maneviyata ihtiyacı var” 

Uyuşturucu bağımlılığının bu asrın adeta bir baş belası olduğunu söyleyen Erat, “Uyuşturucu kullanım yaşı şu an ilkokul seviyelerine kadar düşmüş ve bununla ilgili devlet aciz kalıyor. Bir çözüm bulamıyor. Aileler çocuklarını sokağa bırakmaktan endişe ediyor, çocuklarını sokaklara gönderemiyorlar. Çünkü korkuyorlar. Çocuklarından endişe ediyorlar. Peki, bu sorunu nasıl çözeceğiz? Daha büyük cezaevleri ve adliye sarayları yaparak mı çözeceğiz? Bu sorun bu şekilde mi çözülecek? Hayır. Bu çözüm değildir. Şu anda bunlar yapılıyor ama bunlar çözüm değildir. Peki, cezaevlerinin yapılış nedeni nedir? İnsanlar aslında rehabilite edilmesidir, ıslah olmasıdır. Fakat burada yapılan ise insanlara doğalgaz, su tesisatı, marangoz, İngilizce ve bilgisayar kursu gibi kurslarla insanları ıslah etmeye çalışıyorlar. Bu yöntem ve mantık yanlıştır. Dolayısıyla insanların maneviyata ihtiyacı var.” dedi. 

“Gençlerimizi kurtaracağız”

Erat, “Biz gençlerimizin eline Kur’an-ı Kerimi verdiğimiz zaman Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle hem uyuşturucudan hem gayri meşru şeylerden hem de ahlaki sorunlardan kurtulacaklar ve hem de birçok problemimizi bu şekilde çözmüş olacağız. Yani tarihte olduğu gibi tekrar görkemli bir hale geleceğiz ve özümüze dönmüş olacağız. Dolayısıyla daha büyük cezaevleri, adliye sarayları yapmak çözüm değildir. Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle maneviyatla ve Kur’an-ı Kerimi gençlerimizin eline vererek o talim ve terbiye ile gençlerimizi kurtaracağız, bütün sorunlarımıza çözüm bulacağız.” diye konuştu. Konuşmanın ardından İl Başkanı Erat ve milletvekili adayları salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Açılışın ardından seçim bürosunda tebrikler kabul edildi.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: