Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
DEVLET VE MİLLET ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIM
Gündem
2018-05-01 06:50

DEVLET VE MİLLET ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIM

Mürşit Cevahir AK Parti’den milletvekiliği için aday adayı oldu. 18 yıldan beri de Hüseyin Paşa Camii'nde görev yapan Cevahir, "Peygamber Efendimiz de Medine-i Münevvere de on yıl imamlık yapmış, on yıl da devleti yönetmiştir. Dolayısıyla Devlet yönetimine talip olmak devleti yönetmek de imamlık kadar mukaddes olmasa da peygamber efendimizin diğer bir sünnetidir” dedi.

 

Cevahir, "Peygamber Efendimiz de Medine-i Münevvere de on yıl imamlık yapmış, on yıl da devleti yönetmiştir. Dolayısıyla Devlet yönetimine talip olmak devleti yönetmek de imamlık kadar mukaddes olmasa da peygamber efendimizin diğer bir sünnetidir. Biz peygamber efendimizin bir sünnetinden diğer bir sünneti olan devlet yönetimine ülkemizin içerisinde bulunduğu şartlar gereği, dışarıda beka sorunu içerde terör sorunu ve vatandaşlarımızın kendi sorunları nedeni ile talip oluyoruz" dedi. Arkadaşlar dinimizde genel anlamda görev istenmez verilir. Ama özel anlamda görev talep etmekte bir sakınca yoktur. Nasılki yusuf aleyhisselam zından arkadaşını vesile ederek "beni kralın yanında an" (Yusuf:42 ) dediği gibi aynı zamanda kendisi de kraldan görev  istiyerek " Beni hazinelerin başına yetkili kıl ben bu işi bilirim bu işe ehil birisiyim" ( Yusuf: 55 )dediği gibi. Biz de hazine için bunu söyleyemez isekte, dini yönler için söyliyebiliriz. Buradan sesimizi ak partimize ve Genel başkanımız reisimiz Recep tayyip erdoğan beyefendiye duyuruyoruz. İkinci olarak ben hasbelkader imam bir kardeşinizim peygamber efendimiz de medine'i Münevvere de on yıl imamlık yapmış, on yılda devleti yönetmiştir. Dolayısıyla Devlet yönetimine talip olmak devleti yönetmek de imamlık kadar mukaddes olmasa da peygamber efendimizin diğer bir sünnetidir. Biz peygamber efendimizin bir sünnetinden diğer bir sünnetine, (Devlet Yönetimi ) "Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartlar gereği, dışarıda beka sorunu içeride terör sorunu ve vatandaşlarımızın kendi sorunları nedeni ile" talip oluyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum Ak parti tüzüğünde belirtildiği gibi " İnsanı yaşat ki devlet yaşasın"  düsturundan hareket ederek, dinine ve devletine bağlı, sesini devlet yetkililerine duyuramayan İşçinin emeklinin, aslında özel manada ak partiyi  genel manada da tüm partileri ayakta tutan garibin gurabanın küçük esnafın feryat ve figanını Meclise taşımak, yetkililere duyurmak, dertlerine çare olabilmek, Devlet ve millet arasında köprü olmak, ezilen kesimin sesi olmak maksadıyla Millet vekilliği adaylığına talibim. Yüce Rabbim hakkımızda hayırlı ise  bize nasip eylesin hayırlı değilse görevimize iade eylesin zerre kadar pişmanlık duymayız” dedi.

 

MÜRŞİT CEVAHİR:

1962 Nizip doğumlu olan ve ilk, orta, lise öğrenimini memleketi Gaziantep'te tamamlayan Cevahir, 1991 yılında Gaziantep Saçaklı İmam Hatip'i, 2001 tarihinde İlahiyat önlisansı bitirdi. 1975-1985 yılları arası memleketinde tanınmış ustaların yanında torna, tesviye ve kaynakçılıkta çıraklık, kalfalık ve ustalık yaptı. 1985 yılından itibaren İslami ve ilmi çalışmalara başladı. 1989-1992 yılları arasında açmış olduğu Arapça kursta tefsir, hadis, fıkıh, kelam ve siyer dersleri verdi. 1992 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Şehitkamil'in Bozobası köyünde imam hatiplik görevine başladı. 1996 yılından itibaren Şahinbey Öksüz caminde göreve devam etti. Halen Şahinbey ilçesindeki Hüseyin Paşa Camii'nde imam hatiplik görevine devam ediyor. İki yıl kurmuş olduğu İlim Araştırma Yayma Eğitim ve Kültür Derneği başkanlığı yaptı. Dört yıl Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanlığı yaptı. Halen vakıf, dernek ve ev sohbetleri devam etmekte olan Cevahir, evli ve üç çocuk babasıdır.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: