Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
ADİL ÖZBERK VEFATININ 19’UNCU YILINDA ANILACAK
Gündem
2018-04-14 05:14

ADİL ÖZBERK VEFATININ 19’UNCU YILINDA ANILACAK

Gaziantep'in kanaat önderlerinden merhum Adil Özberk, vefatının 19’uncu yılında, ‘İmam Hatipliler’ konulu anma programı ile anılacak.

 

İlim Kültür Yayma Derneği, Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfı, Hoşgör Fatih Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Gaziantep İmam Hatip Lisesi Talebe Yurtları Sağlık Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Gaziantep İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği tarafından tertip edilen anma programı 14 Nisan 2018 Cumartesi saat 20:00’da Şehitkamil Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Anma programı Merhum Adil Özberk'in vefatından önce kendi sesinden kaydedilmiş Kur'an-ı Kerim tilavetinin dinlenmesiyle başlayacak, Adil Özberk Hoca’nın talebeleri ve mesai arkadaşlarının Adil hoca ile yaşadıkları anıları paylaştıkları konuşmaları ile devam edecek. 

 

 

ADİL ÖZBERK HOCA KİMDİR?

 

Kurra Hafız Adil Özberk hoca Türkiye de yetişen ender kârilerdendir. Mısırda Mustafa İsmail, Abdussamed gibi ünlü karilerle beraber ders almıştır. Mısır El Ezher Üniversitesini birincilikle bitirmiş daha sonra diplomasının denkliğinin kabul görmemesinden dolayı Suriye de bir üniversite daha bitirmiştir. Gaziantep’ te bir çok camide hatiplik yapmıştır. Vaizlik yaptığı camiler kendisini dinlemek isteyenlerle dolup taşmıştır. Aynı zamanda Gaziantep Lisesi ve Ömer Özmimar İmam Hatip Liselerinde Din Kültürü derslerine girmiştir. Adil hocamızın yetiştirdiği talebeler arasında merhum Bedri İncetahtacı, Prof.Dr. Ahmet Akgündüz, Mehmet Görmez, Mustafa Akgün ve daha birçok isim ülkemizde ve Türk Cumhuriyetlerinde hizmet etmektedir. Adil hocamız cuma namazlarındaki vaizlerinin yanı sıra haftanın üç günü birçok camide sayıları 300 ü bulan genç-yaşlı,talebe-esnaf birçok kişiye kuranı kerim öğretmiş, hadis ve fıkıh dersleri vermiştir. Ulu Camii gibi birçok ibadethanenin yapımında önderlik etmiştir. Hoşgör Fatih Kuran Kursunun da temelini attıran ve hocamız sayesinde 1996 dan bu yana sayısı 500’ü aşkın hafız yetişmesine vesile olmuştur. Gaziantep’imizin bu manevi mimarının tek gayesi memleketindeki insanlara bir besmele dahi öğretebilir miyim acaba olmuştur ve çok şükür ki talebeleri birçok yerde şu an hizmet etmektedir. Bu güzide insan 1999 yılının Şubat-Mart aylarında sabah namazından sonra talebelerine ders verirken rahatsızlanır ve 3gün hastanede yatar ve 6 Nisan 1999 günü vefat eder.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: