Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
ÖZMEN UN IBATECH FUARI’NA DAMGASINI VURDU
Gündem
2018-04-14 05:09

ÖZMEN UN IBATECH FUARI’NA DAMGASINI VURDU

Dünyanın en önemli 3 gıda fuarından olan IBATECH 2018 İstanbul (12.Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı), kapılarını ziyaretçilere açtı. Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli markalarının birçok yenilik ve inovasyonu katılımcıların ilgisine sunacağı fuara, yenilikçi ürünleriyle Özmen Un damgasını vurdu. Gaziantep’de yaptığı 4.0 teknoloji fabrikasıyla dikkatleri çeken Özmen Un, IBATECH Fuarı boyunca standında Hazer Amani, Muhsin Ertürk, Rafet İnce gibi bir çok önemli şefi ağırladı. Durum buğdayından yaptığı sarı unu da fuarda görücüye çıkaran Özmen Un standında, şefler sarı unu sanata dönüştürdü. “Ekmeğe fısıldayan kadın” olarak bilinen Mine Ataman’da Özmen Un standında yerini aldı. 

HEM GÖZE HEM DAMAĞA ZİYAFET

Kişiselleştirilmiş unları ve makarnalık olarak bilinen durum buğdayından yaptığı sarı un ile dünya pazarının ilgisini çeken Özmen Un, “Anadolu’nun En İyileri” sloganıyla fuar boyunca farklı etkinliklere imza atacak. Türkiye’nin alanında en önemli şeflerini ve isimlerini standında ağırlayan Özmen Un, çeşitli atölye çalışmalarına da ziyaretçilerine sunuyor. Hazer Amani, Muhsin Ertürk, Rafet İnce gibi birçok önemli şef, Özmen Un’un üretimi olan ve vitamin ve mineral açısından diğer buğday türlerine göre daha zengin olan sarı un ile ürünler yapıp ziyaretçilere ikram etti. Türkiye’nin en önemli pastanelerinden olan Dolce Pastanesi’nin kurucusu ve şefi Nilgün Ertuğ, inovatif ürünlerle Özmen Un standını ziyaret eden konukları ağırladı. Fırıncılar Milli Takımı eski üyelerinden Yüksel Güllü ve Osman Gündüz dünya çapında ödüllü eserlerini ve fuara özel yaptıkları eserleri Özmen Un standında sergiledi. İsteyen katılımcılar dünyanın en önemli ustalarıyla atölyelerde birlikte çalıştı.

EKMEKÇİLİĞİN ÜNLÜ İSİMLERİ TÜYOLAR VERDİ

İzmir’in Germiyan köyünde yaptığı duvar resimleriyle ünlenen ve Anadolu kadınını temsil eden Nuran Erden ise Özmen Un standında Anadolu’nun buğday ve ekmek mirasını canlı olarak resmetti. Ayrıca, dünyanın en önemli ekmek ustası ve eğitmeni Muharrem Arıcı, Özmen Un standında 4 gün sürecek fuar boyunca katılımcılara artizan ekmekçilikle ilgili tüyolar verecek. Yufkayla yaptığı showlarla bilinen Emin Usta da Özmen Un standında her gün yufkadan gösteriler yapacak. “Ekmeğe fısıldayan kadın” olarak bilinen Mine Ataman, Özmen Un standını ziyaret eden katılımcılara ekmek yapımıyla ilgili tüyolar vererek, sarı unun özelliklerini ziyaretçilere anlattı. Daha sonra şef Köksal Durum ve Osmanlı-Türk mutfağı Uzmanı Şef Aydın Demir, Özmen Un standına konuk olarak, atölye çalışmalarını izledi. Şef Yaşar Bekar ise Özmen Un standında tatlı yapımıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. Baklavanın en önemli isimlerinden olan Nadir Güllü, Özmen Un standını ziyaret ederek, Özmen Un Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen ile bir söyleşi gerçekleştirdi.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: