Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
İşgücü Maliyeti Endeksi verileri açıklandı
Gündem
2017-09-08 09:02

İşgücü Maliyeti Endeksi verileri açıklandı

Türkiye İstatistikler Kurumu, İşgücü Maliyeti Endeksi verilerini açıkladı. Türkiye İstatistikler Kurumu (TÜİK) İşgücü Maliyeti Endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, saatlik işgücü maliyeti endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2017 yılı II. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,2 arttı. Endeks; sanayi sektöründe yüzde 3,4, inşaat sektöründe yüzde 3,3 ve hizmet sektöründe yüzde 3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksinde en yüksek artış yüzde 4,9 ile I (Konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri) sektöründe gerçekleşti.

Saatlik kazanç endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,3 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksi 2017 yılı II. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,3 arttı. Endeks; sanayi ve inşaat sektörlerinde yüzde 3,4, hizmet sektöründe ise yüzde 3,3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksinde en yüksek artış yüzde 4,5 ile N (İdari ve destek hizmet faaliyetleri) sektöründe gerçekleşti.

Saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,5 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi, 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,5 arttı. Endeks; sanayi sektöründe yüzde 3,4, inşaat sektöründe yüzde 3,3 ve hizmet sektöründe yüzde 1,9 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinde en yüksek artış yüzde 7 ile I (Konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri) sektöründe gerçekleşti.


Bu haber kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: