Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Şehitkamil TEOG sınavına hazırlıyor
Güncel
2015-11-10 05:18

Şehitkamil TEOG sınavına hazırlıyor

Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde bulunan etüt eğitim merkezlerinde ders alan 7 bin öğrenciyi 8. sınıfta yapılan TEOG sınavına hazırlıyor. Amaç; Şehitkamil’in eğitim kalitesine katkıda bulunarak başarı seviyesini arttırmak.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ NİTELİKLİ EĞİTİM VERİYOR

Eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerle başarı çıtasını her geçen gün yükselten Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan okullarda başarı oranını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı 16 etüt eğitim merkezinde toplam 7 bin öğrenci ders görüyor. Etüt eğitim merkezlerinde 4-5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak; Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi Atatürkçülük dersleri veriliyor. Etüt eğitim merkezlerinde verilen nitelikli eğitimdeki amaç; ilçe sınırları içinde bulunan okullardaki öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavındaki başarı oranını yükseltmek.

ETÜT MERKEZLERİNE YOĞUN TALEP OLDU

Kayıt döneminde yoğun ilgi ve taleple karşılaştıklarını kaydeden Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi Sorumlusu Eyüp Beyhan, toplam 504 öğrenciye TEOG sınavlarına yönelik ders verdiklerini belirtti. Öğrencilerin okul derslerindeki başarı seviyesini yükseltmek amacıyla yardımcı kaynak verdiklerini dile getiren Eyüp Beyhan, başarı seviyesinin ölçülmesi açısından deneme sınavı yaptıklarını söyledi. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ‘kitap okuma etkinliği’ de düzenlediklerini aktaran Beyhan, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak adına birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade etti.

YÜZDE 90 CİVARINDA BAŞARI ORANIMIZ VAR

Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi Sorumlusu Eyüp Beyhan, “Kontenjanımız doldu. Bu yıl da 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda okuyan toplam 504 öğrencimiz var. Her öğrencimiz haftada 2 gün buraya geliyor. Öğrencilerimizi daha iyi verim alabilmek adına gruplara böldük. Salı ve Perşembe gününde kız öğrencilerimiz, Çarşamba ve Cuma günü de erkek öğrencilerimiz eğitim almak için etüt merkezimize geliyor. İmam Hatip öğrencilerimiz de Cumartesi günü eğitim alıyor. Bu şekilde eğitime devam ediyoruz. Geçen yılki sonuçlara göre yüzde 90 civarında başarı oranımız var. Bu sonucu başarılı olarak değerlendiriyoruz. Bu yıl daha da başarılı olmayı hedefliyoruz” dedi.

BURASI ÇOK YARARLI BİR YER

Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi 7. sınıf öğrencisi Şule Güleroğlu, “Okuldan sonra buraya geliyorum. Bu etütlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bize burada bilgi veriyorlar. Burada testler çözüyoruz, hocalarımız da anlamadığımız soruları tekrar bize anlatıyor. Burası çok yararlı bir yer. Burada öğrendiklerimiz bizim için bir tekrar oluyor. Etüt eğitim merkezinde aldığımız eğitim sonucunda yazılılarda daha iyi not alıyoruz. Bugün burada bize aşure ikramında bulundular. Çok teşekkür ederiz. Yapanların eline sağlık” diye konuştu.

ETÜT EĞİTİM MERKEZİNİN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM

Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi 7. sınıf öğrencisi Sıla Demir de etüt eğitim merkezlerinin eğitim hayatındaki faydasına değindi. Sıla Demir, “Okuldan sonra etüt merkezine geliyorum. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Yazılılardan önce hocalarımız bize test veriyor ve çok faydası oluyor. 5. sınıftan beri etüt merkezine geliyorum ve çok faydasını gördüm. Buradaki öğretmenlerimiz bilmediğimiz sorulara yanıt veriyor. Öğretmenlerimiz, okulda gördüğümüz konuları burada tekrar ediyor. Bugün de burada aşure yedik. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve bütün öğretmenlerime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

AŞURE DAĞITILDI

Şehitkamil Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla etüt merkezinde eğitim gören öğrencilere aşure ikramında bulundu. Aşure ikramı, öğrenciler arasındaki; sevgi, hoşgörü, dostluk, kardeşlik, dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik duygusunun pekişmesi amacıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, aşure ikramı sonunda Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.


Bu haber 4379 kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: