Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Şahinbey’den TOBB Fen Lisesi’ne 300 fidan
Güncel
2016-02-22 03:11

Şahinbey’den TOBB Fen Lisesi’ne 300 fidan

Şahinbey Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Fen Lisesi ile ortaklaşa başlattığı “Her cana bir fidan” projesi kapsamında okul bahçesine 300 adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Okula gelerek öğrencilerle birlikte fidan diken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Bu fidanlar sizinle birlikte büyüyecek” dedi. Yeşil alan miktarını arttırmak ve çevre bilinci oluşturmak adına son 7 yılda 466 park yaparak vatandaşların hizmetine sunan Şahinbey Belediyesi, TOBB Fen Lisesi öğrencilerinin isteğini geri çevirmeyerek okul bahçesine 300 adet fidan dikimi yaptı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve belediye başkan yardımcıları da öğrencilerle birlikte fidan dikti. 

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “BU AĞAÇLAR SİZLERLE BÜYÜYECEK”

Fidan dikimi öncesi öğrencilere seslenen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ağaç dikiminin ve çevre bilinci edinmenin öneminden bahsederek, "Okullarımızı sürekli ziyaret ediyoruz. Okul başkanlarıyla yaptığımız toplantıda sizin okulunuzun başkanı Alper bana ‘başkanım okulumuzun bahçesine ağaç dikecektik’ deyince talebini geri çevirmeyerek buraya geldik. Ağaç dikmek çok önemli, şimdi kısmetse her birinizin adına buraya bir ağaç dikeceğiz. Bu ağaçlar sizlerle birlikte büyüyecek. Bende Atatürk Lisesi’nde okuduğum dönemlerde fidan dikmiştim, şimdi kocaman ağaç olmuş. Bu ağaçların gölgesinden kim faydalansa buna kuşlar böceklerde dahil, bunun sevabı size gelecek. Bu cennet vatanımızı yemyeşil yapmak ve ağaçlarla donatmak gerçekten çok önemli. Hemen alt tarafa Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi’yi yaptık. Okulunuzun yanına yine Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birisi olacak şehir hastanesi yapılıyor. Bu mahallemizin ismini İbni Sina Mahallesi olarak belirledik. Yeni bir mahalle, bu mahalle inşallah sizlerle birlikte büyüyüp gelişecek. Gaziantep’in en güzel mahallerinden birisi olacak. Okulumuzda çok güzel öğrenciler yetişecek ben Gaziantep adına çok sevinçliyim, mutluyum. Fidanlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Mehmet Şimşek’te ağaç dikmenin verdiği önemden bahsederek, “Okulumuz yeni bir okul. Bahçe tanzimi ve fidan dikimi için Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan destek istedik bir proje yapalım dedik. Başkanımız sağ olsun teklifimizi kabul etti. İlçemiz şanslı okulumuz şanslı, eğitim sevdalısı, yeşile önem veren bir belediye başkanımız var. Hemen yanı başımızda Türkiye’nin en büyük yeşil alanı Yeşilvadi Projesi başkanımızın emeğiyle faaliyete geçmiştir. Kendisine yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Tahmazoğlu, öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti. Proje kapsamında ayrıca okul bahçesinde öğrencilerin kullanması için bank hediye edildi.


Bu haber 1021 kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: