Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Zihinsel engelliler çanta ve aksesuar yapıyor
Güncel
2016-02-13 04:11

Zihinsel engelliler çanta ve aksesuar yapıyor

Engellilerin engelsiz ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için kent merkezi ile ilçeleri yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, ayrıca, engellilerin sosyal yaşamda da aktif olmaları için çeşitli projeler hazırlıyor, eğitimler veriyor ve kurslar düzenliyor. 

Bu kapsamda İş-Kur İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, “Zihnimle Üretiyorum” projesi hayata geçirilerek, kent merkezinde yaşayan zihinsel engelli 10 kursiyere, atık kağıt ve muhtelif malzemelerden aksesuar ve çanta yapımı eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimlerde engellilere, atık kağıt ve muhtelif malzemelerden, çanta, çerçeve, çiçek, saksı ve ahşap boyama gibi ürünlerin yapımı öğretildi. 

Yaklaşık iki ay  süren kursta, zihinsel engelliler tarafından üretilen ürünlerin, “Engelliler Haftası’nda” sergilenmesi planlanıyor. 

Engellilerin hayata daha aktif katılımı, kendi aralarında uyum sağlama süreçlerini destekleme, ilgi ve yetenekleri ile sosyal becerilerini geliştirme ve meslek edindirmeyi hedefleyen proje, ayrıca, onların, fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden sağlıklı bir bütün olarak gelişmesine destek vermede önemli rol oynuyor. 

Öte yandan ilk etabı tamamlanan projenin, tekrardan başlatılması için çalışmalar başladı. Haber: Selma ALP


Bu haber 1192 kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: