Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Şahinbey Belediyesi meslek sahibi yapıyor
Güncel
2016-02-10 17:18

Şahinbey Belediyesi meslek sahibi yapıyor

Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen meslek edindirme kurslarına seçilen kursiyerlerin eğitimi başladı. Şahinbey Belediyesi sosyal tesislerinde başlayan kurslara başlayan kursiyerler, moda tasarım ve el sanatları, bilgisayar bakım onarımı, bilgisayarlı muhasebe, hasta kabul ve kuaförlük olmak üzere 5 farklı branşta eğitim almaya başladı.  25’er kişiden oluşan ve 31 ayrı sınıfta verilen eğitim için 750 kişi başvuru yapmış ancak bunlarda 537 kursiyer kurslara katılmaya hak kazanmıştı 

“KALİFİYE PERSONEL YETİŞTİRECEĞİZ”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, geleceğin meslek sahiplerinin bu kurslardan çıkacağına dikkati çekerek, “537 kursiyerimiz, 25 kişilik sınıflarda, moda tasarım ve el sanatları, bilgisayar bakım onarımı, bilgisayarlı muhasebe, hasta kabul ve kuaförlük olmak üzere 5 farklı branşta eğitim almaya başladı. Burada eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimiz, iş dünyasında ihtiyaç duyulan kalifiye personel ihtiyacını karşılayacak. Bu tür meslek edindirme kursları iş alanında ihtiyaç duyulan kişilerin yetişmesi ve iş hayatına katılması anlamında önemli bir eğitim programı. Ben kurslara katılan kursiyerlerimiz başarılar diliyorum” dedi.

“KENDİ PARAMIZI KAZANACAĞIZ”

Kendi iş yerlerini kurmanın hayali ile eğitime başlayan kursiyerler, “Daha önce kendi paramızı kendimiz kazanmıyorduk. Eşimizin babamızın eline bakıyorduk. Bu kurslar sayesinde kendi ayaklarımızın üzerinde dura bileceğimiz imkânlar doğdu. Kursumuz çok iyi ve faydalı geçiyor. Buradan aldığımız eğitim ve bilgilerle, hayatımıza yön vereceğiz. Kendi işimiz de çalışıp kendi ayaklarımızın üzerlerinde dura bileceğiz. Kendi paramızla hem aile ekonomisine hem de kendimizle ilgili planlarımıza katkıda buluna bileceğiz. Bu gibi kursların devamını bekliyoruz. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na bizlere böyle bir imkan tanıdığı için teşekkür ediyoruz” dediler.


Bu haber 1087 kez okundu.

HAVA DURUMU

SON YORUMLAR

Metropol Gazetesi

Tasarım & Kodlama: